Omatoimisesti vai matkanjärjestältä

Aloittaja PegAust13, heinäkuu 29, 2012, 03:42

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

PegAust13

Moi!

Mitä mieltä olette kokemuksienne ja tuntemuksienne perusteella, kannattaako Working Holiday -matkalle Australiaan lähteä suoraan omatoimisesti seikkailemalla? Vai olisiko parasta ensimmäisellä kerralla luottaa johonkin matkanjärjestäjään kuten Kilroy Travelsiin?

Tavoitteena olisi kerätä pienehkö budjetti ja hakea WH-viisumia ensi vuonna. Sitten lähteä vain hakemaan töitä Australiasta.
Ehkä suurin kysymys herääkin, löytääkö töitä helposti vai tulisiko esim. matkanjärjestäjän kautta jo valmiiksi jonkinlainen työpaikka?
Just leave and live your life!

Hoyryjyra

juteltuani omalla reissullani ihmisten kanssa jotka jarjestojen kautta ovat saapuneet. noi jarjestetyt wht ovat miltei taytta ukotusta. kaikki asiat saat tose helposti hoidettua itsekkin jos otat vaan hyvin netin kautta selvaa. ei ole tahtitiedetta nama eika mitenkaan salassa pidettyja tietoja. mutta jos haluat vain paasta helpolla valittamatta rahasta sen enempaa niin ota vaan jarjestajan kautta. en niita tuomitse, se on joillekkin elinkeino kuitenkin :)