Hello there,
nyt tarvitsisin teidän ystävällistä apuanne, kenellä aikaa ja energiaa riittää...nimittäin, olemme nyt sitten vihdoinkin tulossa Brisbaneen 4.12. Meidän vauvat, eli kissat tulevat tietenkin mukana mutta paikka jossa aiomme asustella ensimmäisen viikon ei voi majoittaa lemmikkejä.
Olen etsinyt netistä cattery ja pet boarding "motelleja"....joitain löytyikin, mutta ne sijaitsevat esim. Boondall(meniköhän nyt oikein?) ja Bracken Ridge alueilla, koska saapumis ajankohtamme on lauantai ilta he eivät voi hakea lemmikkejä kentältä...tai sitten taksa on rapeat 200 AUD.

Nyt siis pyydän, ja olen oikein kiitollinen

& lupaan tarjota bisset, jos joku teistä tietää kissa majoitus "kenneleitä" Eight Mile Plains:n tai Sunnybanks:n alueella....tai lähellä lentokenttääkin olisi ok. Myös muita ideoita otetaan vastaan, eli sopuhintaisia motelleja tms. jonne voi ottaa lemmikit mukaan. Luulen, että tarjontaa siellä on enemmän, mitä netissä ilmoitellaan.
Etukäteen kiitellen
Epätoivoinen Anne&kissat