Hei,
Olen aloitamassa 12-viikon pituisen koulutusohjelman huhtikuun puolestavälistä Adelaidessa. Etsin kalustettua vuokrahuonetta tai edullista kalustettua yksiötä keskustasta/keskustan läheisyydestä (noin 15-20 min julkisilla keskustaan). Lyhyempikin vuokra-aika mahdollisesti käy!
Olen 33-v, ammatiltani tutkija, savuton, paljon maailmalla matkaillut ja lemmikeistä pitävä (kissoille tosin hyvin allerginen). Mikäli sinulla on kalustettu huone/asunto tyhjillään jonka haluat vuokrata tai kenties tutullasi on, ole ystävällisesti minuun yhteydessä s.postitse: minnrap@gmail.com
Myös kaikki vinkit vuokraamista koskien olisivat tervetulleita! Onko Adelaidessa joitakin lähiöalueita jotka eivät ole kovinkaan turvallisia (huonomaineisia)? Onko Adelaidessa asuville mahdollisesti jossakin oma nettiryhmänsä?
Terveisin,
Minna