muutto ausseihin ja tarviin apua!

Aloittaja irisxrose, huhtikuu 03, 2011, 23:37

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

irisxrose

Moikka vaan meitsi kaipailis nyt vähän kokeneempien australian suomalaisten apua, kun tosiaan olis tarkotus lähettää jonkun verran kamaa ausseihin ja oon niin uuno ettei mulla oo mitää hajua mistään :D vietin siellä viimoset 10kk ja vaihdoin poikäystävää lennossa ja nyt ois tän vuoden syksyllä tarkotus lähtee sinne pysyvämmin oleskelemaan ja haluttais ottaa kaikkia omia tavaroita mukaan. Ja suurin ongelma on tosiaan se et ikää on 21 ja oon ihan täysuuno kaikkien asioiden hoitamisessa ja hyvä että osasin viisumin viimekerralla hankkia että nyt jos joku osais antaa mulle edes suuntaa antavat (mieluiten step-by-step :D) ohjeet miten saan roinani lähetettyä mahd. halvalla Brisbaneen. Kamaa ei pitäs tulla siis kuitenskaa kauhee paljoa kuteita ehkä 20 kiloo ja sit astioita jonku verran ja jotai yleisroinaa mut ei siis yhtään huonekalua oo lähössä mukaan, et ei tota painoo pitäs tulla ku maksimissaa 200 kiloa. Että joku pliis jelp ku uuno ei ite osaa :'(

Mesi

Heips. Me ollaan kans lähettämässä jossain vaiheessa kamaa Brisbaneen. Eli mikäli kimppakontti kiinnostaa, niin laitapa viestiä :) Olen puhellut erään toisenkin muuttajan kanssa aiheesta, mutta varmaan samaan konttiin mahtuisi muitakin. Jakaisihan se aina kuluja :)

irisxrose

hei kuuulostaapi hyvältä! pitää olla yhteyksissä lähemmin mulla tosiaan kamat olis läähdössä matkaan vast joskus syyskuun aikoihin mut toki niitä vois lähetellä hiukan aikasemminkin jos vaan kimppakuljetus hoituis!

iluvatar

Laitoin irisxroselle viestiä, multa olis kans ens vuonna lähdössä kamoja Brisbaneen, mut ne voi toki lähtee jo tänkin vuoden puolella.