Australian Viestitaulu

Viestitaulu => Lukijoiden Ilmoitustaulu => Aiheen aloitti: Jouko - joulukuu 24, 2011, 11:23

Otsikko: Igasta löytyy Suomalaista näkkäriä ja hapankorppuja
Kirjoitti: Jouko - joulukuu 24, 2011, 11:23
Vinkkinä, IGA http://www.iga.net.au ruokakaupasta löytyy ainakin täällä Sunnybank Hillsissä Suomalaista näkkileipää "Original Rye" ja "Finn Crisp Original" hapankorppuja. (Tai mitä sinne nyt hamstrauksen jälkeen jäi jäljelle)  :pepsodent

Huom: Liitteenä kuva joka näkyy vain jos olet kirjautuneenä sisään.

Otsikko: Vs: Igasta löytyy Suomalaista näkkäriä ja hapankorppuja
Kirjoitti: ozzyman - joulukuu 26, 2011, 09:53
Joo monta kertaa on hyllyt jo tyhjennetty taalla pohjoispuolella....kassa kattoo aina vahan pitkaan kun on 7 pakettia hapankorppuja eika muuta 8)
Otsikko: Vs: Igasta löytyy Suomalaista näkkäriä ja hapankorppuja
Kirjoitti: MH - joulukuu 26, 2011, 20:36
Löyty tänään myös Wynnumin IGA:sta
Otsikko: Vs: Igasta löytyy Suomalaista näkkäriä ja hapankorppuja
Kirjoitti: Heidi - joulukuu 28, 2011, 07:40
Me kans kaytiin yhdessa pienen pienessa IGAssa Melbournessa joulun jalkeen kotimatkalla ja mies osti sielta kaikki 20 pakettia... Ajattelinkin, etta taytyy kysya meidan paikallisesta liikkeesta, jos voisivat tilata hapankorppuja sinne, mutta toisaalta noi 20 pakettia varmaan riittavat seuraavaan Melbournen reissuun saakka!  ;)