Australian Viestitaulu

Viestitaulu => Elämää Australiassa => Viisumit - muuttaminen => Aiheen aloitti: dreamer - maaliskuu 22, 2011, 01:28

Otsikko: viisumi rahalla?
Kirjoitti: dreamer - maaliskuu 22, 2011, 01:28
Onnistuuko pysyvän viisumin hankkiminen jos on tilillä tarpeeksi rahaa?
Mikähän tämä rahasumma voisi olla?
Suunnitelmissa on yritystoiminnan myyminen Suomessa, muutto aussilaan, ehkäpä yritystoiminnan aloittaminen siellä joskus tulevaisuudessa.
Viisumivaihtoehdot on käyty läpi, mutta haaveissa olisi rahan avulla oikotie onneen.
Otsikko: Vs: viisumi rahalla?
Kirjoitti: aussila - maaliskuu 22, 2011, 04:02
Oikotie onneen?Ehkä ei enää?-90 luvulla eräs liikemies pääsi maahan kun oli 500000$aud.Tänä päivänä summa muistaakseni 800000$aud?Ja liiketoiminnan siirtäminen Australiaan ehtona.Laita yksityisviestiä jos kysyttävää?
Otsikko: Vs: viisumi rahalla?
Kirjoitti: maailmalla79 - maaliskuu 22, 2011, 21:36
Joo, jonkun jipon ne siihen kehitti, kun kavi selvaksi etta Aasiassa (en muista mika kansa tata erityiseisesti yhteen aikaan harjoitti) pantiin yhden henkilon tilille miljoona, ja sitten kun kyseinen hlo oli saanut pysyvan viisumin tama sama miljoona lahti jollekin toiselle. Nyt ei kai enaa pelkka raha riita kyseisesta syysta.