Tervehdys! Ollaan lähdössä ensivisiitille Sydneyyn ensi viikolla (kuka näistä tosin nykyään tietää kun tulivuoretkin villiintyy :confuse ) ja viivytään n. 2 kk työn ja huvin merkeissä. Olisi kiva kuulla minkälaista aktiviteettiä tms. löytyisi tällaisille hiukan yli kolmekymppisille matkalaisille, jotka ovat varmasti aivan kuutamolla ja kulttuurishokin kourissa näin pitkän matkan jälkeen (eli mahdollisesti vertaistuki tarpeen). Mitään suunnitelmia meillä ei sen suuremmin ole pakollisten juttujen lisäksi, aiomme katsoa sitten paikan päällä mitä keksimme. Nythän alkaa olla jo talvi ja tutut paikan päällä on ehtineet jo pelotella että "täällä on sitten kylmä". :D
Terv.
viime hetken matkapaniikin kourissa kärvistelevä Solan :pepsodent
Tarkennetaan vielä sen verran, että olemme jo saaneet tietoa erilaisista nähtävyyksistä jne. Minkä ikäisille nuo Young Finns -tapaamiset on tarkoitettu vai onko "nuori" venyvä käsite? ;) Lähinnä kiinnostaisi tietää minne suunnata Sydneyssä sellaisina hetkinä kun tekee mieli päästä hetkeksi puhumaan suomea muidenkin kuin puoliskon kanssa ja tarvitsee hetki hengähtää kulttuuri- ja kielikylvyn keskellä.
On siela vanhempaakin vakea jotka tuntevat itsensa nuorekkaiksi. Eli sekaan vaan. Backpackerit on varmaan kaikki jo matkalla lamposemmille maille eli osallistujien ikahaitari noussee taas talveksi. Eli mukaan vaan.
t. Saku 33v
Täällä ollaan! 8) Eilen saavuttiin ja täähän on ihan mahtava paikka vaikka vielä ei ollakaan kauheesti ehditty tältä jet-lagailulta. :) Ikävä kyllä ei keretty tän kuun tapaamiseen, mutta kaipa täällä jotain järkätään ennen ensi kuutakin?
Perässä tullaan tai siis tulen...vajaan kolmen viikon päästä :pepsodent
Ei tule töiden tekemisestä enää mitään varsinkin kun nyt alkaa tämä suomen kesäkin täällä vihdoin ja viimein!! :peukkuy